Pro koho je dárek?

Typ dárku

Příležitost

<< seznam článků

Paragliding

Přidáno 05.09.2011

Nevšední zážitkový dárek nejen pro milovníky adrenalinu, ale hlavně pro ty, kteří vždy chtěli zkusit, jaké je to létat jako pták – stručně paragliding.

Co je to paragliding

Paragliding je označení pro letecký sport, při kterém se využívá padákový kluzák (tzv. paraglidingové křídlo). Na rozdíl od klasického skoku s padákem, kdy zažijete volný pád a následné přistání, je paragliding mnohem bližší opravdovému létání. Při paraglidingu startujete rozběhem kopce a následně využíváte proudění větru k letu, který může být dokonce i stoupavý. Dárek v podobě paraglidingu představuje obvykle několikaminutový let v tandemu se zkušeným pilotem. Existuje možnost i tzv. motorového paraglidingu, kdy se za zády instruktora nachází ještě motor s leteckou vrtulí. Pokud však chcete nadělit opravdu okouzlující zážitek rovnající se plachtění dravce vysoko nad korunami stromů, vyberte bezmotorový paragliding.

Pro koho je paragliding určen

Minimální věk pro paragliding je zpravidla 10 let a maximální váha osoby je 120 Kg. U osob mladších 18-ti let je nutná přítomnost a písemný souhlas rodičů. Zájemce nesmí být pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek.

Jak paragliding probíhá

Na místo určení je třeba se dostavit s dostatečným předstihem – cca 2h. Před letem uchazeč absolvuje stručnou instruktáž k letu. V postatě jde pouze o to, řídit se pokyny tandempilota. Samotný let obvykle trvá 10-15 min. Vhodným oblečením jsou dlouhé kalhoty, bunda či mikina s dlouhými rukávy a kotníkové boty (vhodné pro přistání). Místo vzletu a přistání může být stejné a proto je na místě vyzbrojit kamarády a rodinu na zemi fotoaparáty a kamerami. Věříme, že si paragliding zamilujete!

Komentáře k článku:

Originální nápady na dárky, dárečky k narozeninám, tipy na dárkové poukazy pro muže i ženy, dárkové koše, články popisující dárkové předměty - to je jen tak namátkou z obsahu našich stránek. Všechny dárky jsou ručně vybírány a tříděny tak, aby přehled byl maximálně srozumitelný a každý zde našel inspiraci a tip na super dárek dle svých preferencí. Vybírat nevšední a neobvyklý dárek nemusí trvat dlouho. K dárku přidejte i originální přání.