Pro koho je dárek?

Typ dárku

Příležitost

<< seznam článků

Poker karty

Přidáno 07.09.2011

Hrajete-li poker nějaký čas, určitě už jste poznali, co jsou to kvalitní poker karty a jak dobře se hraje, pokud jde o poctivě vytvořený kus plastu.

Jaké existují poker karty

V prvé řadě je třeba poker karty rozlišovat podle materiálu, z kterého jsou vytvořeny. Složení poker karet má pak také významný vliv na jejich cenu. Nejlevnější jsou poker karty tvořené z papíru. Velkou nevýhodou je jejich snížená životnost, jsou náchylné k ohnutí, natržení, navlhnutí apod. Oproti tomu plastové poker karty jsou při běžném používání téměř nesmrtelné – je možné je po zašpinění snadno omýt. Kromě materiálu pak rozhoduje samotné provedení karet. Existuje celá řada výrobců a obrovské množství různých variací, výběr proto nebývá snadnou záležitostí.

Jak vybírat poker karty

Pokud máte zájem o kvalitní poker karty, zaměřte se určitě na ty, které jsou tvořeny ze 100 % z plastu. Dále je vhodné výběr karet zúžit na výrobce renomovaných značek. Mezi klasické značky pokerových karet patří např.: Mundi, Dal Negro, Copag, KEM, Fournier ,Modiano či Gemaco. U těchto značek můžete očekávat větší odolnost barev (i při polití nápojem), vyšší odolnost proti ohybům a prasknutí apod. Významnou vlastností může být také menší lesk karet, tak aby hráč při hře nebyl příliš oslňován – v nízkém lesku zpravidla excelují poker karty značky Dal Negro.

Ceny pokerových karet

Ceny kvalitních poker karet začínají někde od 100 Kč a mohou šplhat i vysoko přes 500 Kč. Z renomovaných značek jsou nejdražší zpravidla karty Dal Negro, či KEM. Jako karty s nejlepším poměrem cena/výkon se zpravidla uvádějí poker karty značky Copag. Jako dárek můžete také koupit celý pokerový set. V něm však jen těžko objevíte skutečně kvalitní balíček karet. Pokud hrajete poker jen výjimečně, nebo teprve začínáte, nebojte se sáhnout po výhodném pokerovém setu, který už obsahuje balíček poker karet. Pokud však jste skutečným labužníkem pokeru, nebo chcete nadělit dárek opravdovému pokerovému hráči, kupte si opravdu kvalitní karty samostatně.

Komentáře k článku:

Originální nápady na dárky, dárečky k narozeninám, tipy na dárkové poukazy pro muže i ženy, dárkové koše, články popisující dárkové předměty - to je jen tak namátkou z obsahu našich stránek. Všechny dárky jsou ručně vybírány a tříděny tak, aby přehled byl maximálně srozumitelný a každý zde našel inspiraci a tip na super dárek dle svých preferencí. Vybírat nevšední a neobvyklý dárek nemusí trvat dlouho. K dárku přidejte i originální přání.