Pro koho je dárek?

Typ dárku

Příležitost

<< seznam článků

Veselé Vánoce

Přidáno 21.10.2011

Vánoce jsou jedním z nejvýznamnějších křesťanských svátků, který trvá od 25. prosince do 6. ledna. V České republice je za nejdůležitější den Vánoc považován 24. prosinec, jakožto podvečer slavnosti narození Ježíše Krista. Veselé Vánoce jsou spojeny s celou řadou tradic od vánočního stromku, jesliček, cukroví až po nadělování vánočních dárků. Přípravou na samotné Vánoce je období čtyř týdnů označované jako advent. Neděle adventního týdne bývají označovány jako železná, bronzová, stříbrná a zlatá. Tato označení však neskrývají žádný vyšší význam, vznikla pouze jako důsledek marketingového tlaku s cílem postupného zvyšování nákupní horečky. Samotný Štědrý večer ještě nepatří do křesťanských Vánoc, končí jím advent a také období půstu. Křesťanské Vánoce začínají až Boží hod vánoční, tedy v den narození Páně. V současnosti se původní křesťanský význam Vánoc vytrácí a Vánoce jsou považovány za jeden z nejvýznamnějších občanských svátků.

Veselé Vánoce a dárky

K veselým Vánocům zkrátka neodmyslitelně patří dárky. Ačkoliv může člověk díky marketingovým masážím snadno podlehnout dojmu, že rozhodující je množství a cena dárků, je na místě si uvědomit skutečný skrytý význam dárků. Štědrý večer ani v dnešní době, jakkoliv oddálený od původních křesťanských Vánoc, nemusí být oslavou peněz. Samotné předání dárku v sobě zahrnuje mnohem více, myšlenku, pocit, lásku. Až vyděláte svou první miliardu a nadělíte si pod stromeček Bugatti Veyron, budete mít určitě radost, ale od ostatních sklidíte maximálně závist. Skutečně veselé Vánoce nejsou v ceně dárku, ale v lidech, kteří si je nadělují. Často jsou dnešní Vánoce kritizovány za přílišnou komerčnost, díky které ztrácí své původní kouzlo. Jestli tomu tak opravdu je, či zda prožijeme skutečně veselé Vánoce záleží pouze na každém z nás. Věříme, že se nenecháte uzemnit marketingovým karate ziskuchtivých firem a v klidu naleznete skutečně krásné vánoční dárky – doufáme, že Vám náš web s výběrem pomůže.

Komentáře k článku:

Originální nápady na dárky, dárečky k narozeninám, tipy na dárkové poukazy pro muže i ženy, dárkové koše, články popisující dárkové předměty - to je jen tak namátkou z obsahu našich stránek. Všechny dárky jsou ručně vybírány a tříděny tak, aby přehled byl maximálně srozumitelný a každý zde našel inspiraci a tip na super dárek dle svých preferencí. Vybírat nevšední a neobvyklý dárek nemusí trvat dlouho. K dárku přidejte i originální přání.